خانه / آموزش های مالی ویژه خانم ها و مادران تنها / ۹ دلیل که چرا مادران تنها نیاز دارند تا یک گروه از مادران تنها پیدا کنند؟

۹ دلیل که چرا مادران تنها نیاز دارند تا یک گروه از مادران تنها پیدا کنند؟

زمانی که من از شوهرم طلاق گرفتم و تنها شدم و به عنوان یک مادر تنها با یک دختر کوچک دچار افسردگی شدیدی شدم. به توصیه یک روان شناس به دنبال ارتباط برقرار کردن با سایر مادران تنها گشتم. دوستی که پیدا کردم دخترش به مدرسه ابتدایی می رفت ولی بچه من ۵ سالش بود ونتوانستیم ارتباط خوبی با هم برقرار کنیم, پس من تصمیم گرفتم یک گروه از مادران تنها با دختران زیر ۷ سال درست کنم. من یک نفر را پیدا کردم که شرایط من را داشت و گروه ما دو نفره شد ودر هفته اول تعداد اعضای گروه ما به ۳۰ نفر رسید و پس از ۲ سال بیش از ۲۰۰ عضو دارد, که بیشتر آنها ساکن محله های نزدیک من هستند. این گروه زندگی من را تغییر داد وبرخی ازاین مادران تبدیل به بهترین دوستان من شدند واین باعث شد که وضع روحی من خیلی بهتر شود  و شادی را تجربه کنم.

در اینجا ۹ دلیل وجود دارد که من عاشق گروه مادران تنها هستم و چرا باید به عنوان یک مادر تنها گروهی از مادران تنهای دیگر را پیدا کنید.

۱- نگه داری از کودکان به صورت رایگان:

مادر تنها بودن باعث فشار های مالی زیادی می شود و هر زمان که بخواهید نمی توانید هزینه مهد کودک را پرداخت کنید. ولی می توانید از کمک گروه مادران استفاده کنید و کودکان تان را پیش آنها قرار دهید و با خیال راحت به کارتان برسید.

 

۲- مشورت:

زمانی که تازه از همسرتان جدا می شوید و یا او را از دست می دهید, انگار وارد یک مغاک و تاریکی شده اید ومانند کسی که ضربه ای به سرش خورده است نمی توانید درست فکر کنید و تصمیم بگیرید. داشتن افرادی در اطرافتان که این روزها را گذرانده اند می تواند به شما کمک زیادی کند. مانند حمایت از کودکان, مشاوره در زمینه رفتن به دادگاه و سایر مسائل مهم زندگی.

 

۳- داشتن دوستانی که مشکلاتی شبیه شما دارند:

مهم نیست که چقدر با خانواده و دوستان تان صحبت کنید. هیچکس واقعا نمی داند که چه می کشید به جزء یک مادر تنهای دیگر. مشکلاتی مانند تنها شدن و داشتن فرزندی که باید به تنهایی بزرگش کنید برای هیچکسی قابل درک نیست.

 

۴- تعطیلات:

رفتن به تعطیلات و مسافرت با مادرانی که فرزندانی هم سن فرزندان شما دارند خیلی لذت بخش است. می توانید نوبتی از کودکان مراقبت کنید و بقیه به تفریح و خوشگذرانی بروند.

 

۵- زمان های اضطراری:

ما می توانیم به همدیگر کمک های زیادی بکنیم از کمک های مالی گرفته تا تربیت و نگه داری از فرزندان خصوصا در زمان بیماری

 

 

۶- فعالیت های آخر هفته:

داشتن ارتباط با مادران تنهای دیگر این حسن را دارد که می دانید آخر هفته ها تنها نیستید. هم شما در غروب دلگیر جمعه هم صحبت دارید وهم فرزندان تان هم بازی.

 

۷- مناسبت های خاص:

اگر یک مادر تنها باشید که خانواده تان هم دور از شما باشند. مناسبت های خاص می تواند خیلی دلگیر باشد. احساس می کنید سال نو برای بچه ها خاص و جذاب نیست. برای همین می توانید این روزها را باسایر مادران جشن بگیرید.

 

۸- به اشتراک گذاری خانه:

یکی از مشکلات مادران تنها, فشار هزینه های زندگی است. خصوصا اگر درآمد کافی هم نداشته باشید. می توانید یک خانه را به صورت اشتراکی با چند مادر تنها اجاره کنید و هزینه هایتان را کاهش دهید.

 

۹- برای فرزندان شما خوب است:

زمانی که فرزند شما از دوستش می شنود که قرار است آخر هفته با پدرش به مسافرت بروند, لطمه زیادی به روحیه لطیفش می خورد و احساس می کند زندگی عادی ندارد. ولی داشتن دوستانی مانند خودش این حسن را دارد که اونها هم از پدر یادی نمی کنند و فکر می کند زندگی اش عادی است.

 

اگر شما هم یک مادر تنها هستید از امروز به دنبال گروه هایی در بین اقوام و دوستان تان باشید و اگر همچین گروه های وجود نداشت گروه خودتان را ایجاد کنید تا معجزه آن را در زندگی تان ببینید.

 

 I’m Julia

مجتبی برزگر

عضو هیات علمی دانشگاه

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =