خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / تبلیغات / چگونه یک بروشور تبلیغاتی خلاقانه طراحی کنیم؟

چگونه یک بروشور تبلیغاتی خلاقانه طراحی کنیم؟

شما هر چقدر هم تلاش کنید فقط می توانید در یک مکان حاضر باشید, اما بروشور شرکت شما می تواند در بسیاری از نقاط باشد. یک بروشور موثر, واضح و مختصرآنچه را که شرکت شما انجام می دهد وآنچه را که ارائه می دهد به تصویر می کشد. یک بروشور ضعیف گیج کننده است.

راهنمای زیر به شما کمک می کند یک بروشور خوب طراحی کنید.

۱- کلید اصلی موفقیت یک عنوان خوب است:

عنوان صفحه اول بروشور باید شامل منافع و درک مشکلات مخاطبان مورد نظر شما باشد و راه حل هایی که می توانید ارائه کنید. بسیاری از کسب وکار ها در ابتدا به اشتباه اطلاعات اولیه شرکت را ارائه می دهند که این باعث می شود خواننده بدون مطالعه بروشور آن را کنار بگذارد.

 

۲- اطلاعات اولیه را فراموش نکنید:

نباید هنگام طراحی بروشور اطلاعات اولیه را نادیده بگیرید که شامل اطلاعات استانداردی مانند نام شرکت, اطلاعات تماس, لگو وشعار شرکت  می باشد.

بروشورباید شامل یک عنوان در صفحه اول و دو یا سه خط از مزایایی که شرکت شما می تواند ارائه دهد باشد. تمام متن ها باید مختصر, آسان برای خواندن و شامل تصاویر وعکس های گرافیکی از محصول وخدمات شرکت شما باشد.

 

۳- خواننده را سردرگم نکنید:

از وسوسه  ذکر کردن اطلاعات بیش از حد در بروشور اجتناب کنید و روی این تمرکز کنید که مخاطبان هدف تان را به خواندن مطالب بروشور تان علاقه مند کنید.

 

۴- اجتناب از بکار بردن کلمات دشوار:

از کلمات دشوار استفاده نکنید که خواننده مجبور به استفاده از فرهنگ لغات شود. هدف شما این است که اطلاعات مربوط به سازمان خود را به اشتراک بگذارید. کلمات کلیدی و کلمات اختصاری وساده بهترین راه برای انجام این کار است. ساده سخن گفتن بهترین شیوه عمل است.

 

۵- تشویق به عمل کردن:

فکر نکنید خوانندگان بعد از خواندن بروشور به فروشگاه شما سرازیر می شوند. باید پیشنهادهای تشویق کننده مانند نمونه رایگان و هدیه برای جذب خوانندگان ارائه دهید. گاهی اوقات مردم به انگیزه اضافی برای برقراری ارتباط با شما نیاز دارند.

 

۶- شل و ول نباشید:

بروشور شرکت نشان دهنده جایگاه و موقعیت شرکت است که باعث افزایش اعتماد به نفس و شایستگی می شود. وزن کاغذ, بافت و احساسی که در فرد ایجاد می کند اولین چیزی است که در مورد بروشور شما به ذهن مخاطب می رسد. استفاده از کاغذ بی کیفیت و شلوغ نشان می دهد که شما اصلا تلاشی برای جلب نظر مخاطب نکرده اید و مشتریان برای شما اهمیت ندارند.

برشور نماینده شرکت شماست. به مشتریان توجه کنید و آنها را تشویق به خرید ودیدن فروشگاه تان کنید.

 

مجتبی برزگر

عضو هیات علمی دانشگاه

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =