خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / ۵ دلیل که برند ها نیاز به یک هدف بزرگ دارند:

۵ دلیل که برند ها نیاز به یک هدف بزرگ دارند:

این به تنهایی کافی نیست که شرکت ما بیانیه ای ارزشمند داشته باشد، برند ها باید هدف های خاصی را با کارمندان, مشتریان وسهامداران خود پیش ببرند.

میلتون فریدمن معروف گفت که “مسئولیت اجتماعی کسب و کارها برای افزایش سود است”. بسیاری از محققین این مساله را قبول دارند.

 

اکثر کسب وکارهای دنیا علاوه بر ماموریت ها واهداف خود به اهداف اجتماعی ویا زیست محیطی نیز اهمیت می دهند.

برای مثال( فروشگاه زنجیره ای بزرگ در آمریکا)  Walmart یک هدف پیشنهادی برای “صرفه جویی در پول مردم برای زندگی بهتر” دارد. این شرکت همچنین هدف دوم خود را : استفاده از نقاط قوت Walmart برای حمایت و بهبود سیستم های اجتماعی و زیست محیطی برای افزایش فرصت های اقتصادی، افزایش پایداری و تقویت جوامع محلی قرار داده و  به این ترتیب، Walmart دارای ده ها برنامه است که هدف آن اجرای عملیات بر روی انرژی های تجدید پذیر است وتامین کنندگان مواد اولیه خود را تشویق می کند محصولات وبسته بندی های سازگاربا محیط زست تولید کنند.

 

۵دلیل که باید یک هدف بالاتر انتخاب کنیم برای کسب وکارمان

  • کارکنان نیاز به یک هدف بالاتر دارند.

کارکنان نیاز به دلیلی برای کنار آمدن با افزایش فروش و سود دارند. آنها می خواهند احترام و تحسین شرکت خود را داشته و در زندگی خود معنی داشته باشند. هدف بالاتر می تواند به این نیازها پاسخ دهد. یک هدف مشترک می تواند انرژی زیادی به کارکنان بدهد وآن ها را مولد تر ومستعد تر بسازد. ما انسان ها به دنبال معنی در زندگی وکار خود هستنیم ما علاقه مند به کار در سازمانی هستیم که جامعه ومحیط را از طریق سیاست ها وبرنامه هایش جای بهتری برای زندگی کند.

 

  • مشتریان می خواهند با مارک هایی رابطه داشته باشند که اهداف بالاتری را به اشتراک می گذارند

هدف بالاتر برای مشتریان به طور فزاینده ای دارد مهم  می شود،  زیرا می تواند ازاین طریق منافع خود را بیان کنند. به اشتراک گذاشتن یک هدف بالاتر با یک نام تجاری یا سازمان، راهی برای تأیید ارزش ها و احساسات فرد است. تویوتا prius با طراحی منحصر به فرد میل به مبارزه با گرمایش جهانی را نشان میدهد. اجتناب از برند هایی که برخلاف تمایلات ماست نیز بخشی از انگیزه برای خرید است.

  • یک برنامه هدفمند می تواند اثر مثبت برروی سود برند ها داشته باشد.

وال مارت در سال ۲۰۰۵ که تصمیم به اجرای برنامه زیست محیطی بلند پروازانه خودش کرد که بر روی فروشگاه ها, مواد اولیه و حمل ونقل تاثیرگذاشت با یک یافته تعجب آور روبرو شد  برنامه های انرژی خیرخواهانه باعث ذخیره پول وافزایش سود شرکت شدند.

با بهبود وضعیت بهداشتی واقتصادی کشور های در حال توسعه بازارهای خوبی می تواند برای محصولات شرکت ها ایجاد شود.

برنامه های هدفمند می توانند خطرآسیب های فاجعه بار زیست محیطی, اجتماعی واقتصادی را کاهش دهند.

 

۴-بازار سهام از برنامه های اجتماعی وزیست محیطی تاثیر می پذیرد.

در سال ۲۰۱۶, ۸٫۷ تریلیون دلار در ایالات متحده صرف سرمایه گذاری وخرید سهام هایی که به برنامه زیست محیطی واجتماعی اهمیت می دهند شده است یعنی۳۳ درصد بیشتر نسبت به سال گذشته.

 

  • برنامه های اجتماعی وزیست محیطی از دیدگاه اخلاقی هم درست است.

تمام کسب وکار ها باید کمک کنند تا جهان جای بهتری برای زندگی شود. پل پلیمن مدیر عامل شرکت یونیلور( تولید کننده مواد بهداشتی ولوازم آرایشی وصاحب برند هایی مانند سیگنال, لیپتون, کلییر, لوکس, داوو, رکسونا, دامستوس, سیف, آکس می باشد) خاطر نشان کرد که بدلیل سرمایه گذاری های زیادی که صورت گرفته کسب وکار ها مشکلات زیادی مانند گرم شدن زمین, شکاف بین فقرا وثروتمندان ایجاد کرده اند. ما وظیفه خودمان می دانیم که به دنبال راه حل برای کمک به مردم وجوامع باشیم وطرح زندگی پایدار را راه اندازی کردیم که هدف آن دسترسی مردم به آب سالم, توقف دفع نامناسب زباله های خطرناک, استفاده از انرژی های تجدید پذیر وافزایش اعتماد به نفس در دختران وزنان وهمچنین تغییر عادت شتشوی دستان برای کاهش مرگ ومیر نوزادان می باشد.

 

انجمن بازاریابان آمریکا

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

۱۰ استراتژی جذاب بازاریابی

۱- حرکت کنید و بیرون بروید: بازاریابی باید نشان دهد چرا یک کسب و کار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =