خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان موفقیت / خود را از دنباله روی آزاد کنید ( درس دوم از ۳۰ درس موفقیت)

خود را از دنباله روی آزاد کنید ( درس دوم از ۳۰ درس موفقیت)

[membersonly]

آزادی یعنی آگاهی ، یعنی شناخت آفریدگار، شناخت خود و شناخت محیط و جامعه و آزادی در مفهومی که ما در نظر داریم یعنی اختیار خود را داشتن و بدون مانع و فارغ از دخالت دیگران اندیشیدن، تصمیم گرفتن و عمل کردن بی آنکه باعث شویم اختیار از همنوعانمان سلب شود.

اما آزادی به معنایآن نیست که مسئولیت نپذیریم و خود را در برابر خانواده، همکاران و جامعه موظف نشناسیم. اما در همان حال آزادی آن است که مسئولیت و وظیفه خود را با آگاهی و مطابق توانایی ها و اشتعدادهای خود انتخاب کنیم تا مسئولیت خویش را بهتر بشناسیم و به وظیفه خود بهتر عمل عمل کنیم.

پس شما می توانید آزاد باشید  و مسئولیت به گردن بگیرید اما این بدان معنا نیست که هر گاه خواسته های دیگران در مقابل خواسته های شما قرار گرفت، نتوانید مطابق میل خود عمل کنید. یادتان باشد اگر فرومانروای خود نباشید آزاد نیستید

آزادترین مردم روی زمین کسانی هستند که با احساس وظیفه، بدون آن که به این طرف و آن طرف کشیده شوند و بدون آن که نگران باشند دیگران در مورد آنها چه فکر می کنند، نقش خود را به عنوان فرزند، پدر، همسر، همکار با اختیار و به انتخاب خود ایفا می کنند.

اگر می خواهید از عادت‎های دوران کودکی که همواره شما را به بزرگترها وابسته می کرد رها شوید، باید اول تصمیم بگیرید و سپس به تمرین بپردازید عادتهای درست هم مانند عادتهای بد پس از تمرین پدید می آیند.

[/membersonly]

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

این ۶ عادت شما را موفق تر می کند:

موفقیت زمانی اتفاق می افتد که مردم آنچه را که برای موفقیت لازم است به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =