خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان کارآفرینی / آیا کودک شما یک کارآفرین است؟ ۱۰ ایده کسب وکار عالی برای کودکان ونوجوانان

آیا کودک شما یک کارآفرین است؟ ۱۰ ایده کسب وکار عالی برای کودکان ونوجوانان

آیا شما باید فرزندان  خود را تشویق کنید که یک کسب وکار را شروع کنند؟ آیا ایده های تجاری خوبی  برای نوجوانان وکودکان  وجود دارد؟

وارن بافت میلیاردرآمریکایی:

یک مطالعه  صورت گرفته در خصوص اینکه آیا می توان موفقیت کسب وکارها را درآینده پیش بینی کرد. به این نتیجه رسید که اینکه اولین کسب وکارتان را در چه سنی راه اندازی کرده اید, تاثیرزیادی بر روی موفقیت در زندگی تان دارد. آموزش وعادت های خوب مالی به کودکان در سنین خردسالی فرصت موفقیت در آینده را به آنها می دهد.

دوران کودکی خود وارن بافت پر از سرمایه گذاری در کسب وکار بود در ۱۱ سالگی اولین سهام  خود را خرید ودر ۱۴ سالگی ۱۲۰۰ دلار پول از طریق فروش روزنامه  به دست آورد که آن را صرف خرید ۴۰ هکتار زمین کرد وآن را به کشاورزان اجاره می داد.

در دبیرستان او دوستش یک دستگاه پین بال به قیمت ۲۵ دلار خریداری نمودن ودر یک آرایشگاه نصب کردند و بعدا آنها ماشین های بیشتری خریداری  کردند ودرمکان های دیگر قرار دادند.

ایده های کسب وکار  برای کودکان

  • وب سایت ها

بسیاری از بچه ها از اینترنت استفاده  می کنند بنابراین کسب وکارهای آنلاین  و وب سایت ها    می توانند گزینه مناسبی باشد. هزینه ثبت دامنه وخرید میزبانی وب کم است وبا تکیه برتبلیغات رایگان گوگل میتوان یک وب سایت راه اندازی نمود. به عنوان مثال فوربس( مجله آمریکایی) گزارش میدهد که اشلی کولوز در ۱۴ سالگی سایت whatererlife.com  را به عنوان ارائه نمونه کارهای شخصی  وعکس ها وگرافیک ها ایجاد کرد که بعد ها آموزش هایی را برای ایجاد گرافیک ومحتوای دیگر برای نوجوانان به آن اضافه نمود.

طبق گفته Fast company وب سایت او مبلغی معادل ۷۰۰۰۰ دلار در ماه درآمد دارد. کولوز که هنوز نوجوان بود یک خانه به قیمت ۲۵۰۰۰۰ دلار خریداری کرد و پیشنهاد ۱٫۵ میلیون دلار برای فروش وب سایتش را رد کرد.

  • فروش روزنامه و پخش تراکت ها( مسیر های کاغذی)

مسیر های کاغذی به وارن بافت کمک کرد تا شروع به کسب وکار کند هنوز میتوان از بچه ها برای توزیع روزنامه وتراکت استفاده نمود واین کار درآمد خوبی برای بچه ها دارد.

  • صنایع دستی وجواهرات

اگر بچه  شما تمایل به روش های خلاقانه داشته باشد میتواند  صنایع دستی وجواهرات  را به صورت آنلاین به فروش برساند. نیازی هم به وب سایت نیست وب سایت هایی وجود دارند که میتوانید تبلیغ کالایتان را به همراه شماره تماس در آن قرار دهید و به ازای فروش درصدی را به سایت پرداخت کنید.

  • ساخت وفروش مربا وترشی جات در منزل

فرایز دورتی در سن ۱۴ سالگی با فروش وساخت مربا به ۱ میلیون دلار درآمد رسید.

 

  • نوشتن داستان و نقاشی های کودکان برای بچه های کوچکتر از خود دراینترنت

ژولیت برینداک در سن ۱۰ سالگی تصاویر(( دختر باهوش)) را به تصویر کشید ودر سن ۱۶ سالگی از این شخصیت ها برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی به نام (( خانم o ودوستان)) استفاده کرد این سایت امروز بیش از ۱۵ میلیون دلار ارزش دارد.

 

سایر ایده های کسب وکار

  • کمک به سالمندان وانجام خرید های آنان
  • شستن ماشین های همسایه ها
  • فروش کارت های تبریک دست ساز
  • جمع آوری قوطی های فلزی وفروش آنها برای بازیافت
  • تولید نوشیدنی های خانگی وگیاهی وفروش آنها در پارک ها

 

منبع : Hhe PennyHoar der

مجتبی برزگر دوین- عضو هیات علمی دانشگاه,

 کلینیک کسب وکار آرتوشwww.artoosh.org

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

روش های افزایش هوش مالی کودکان

از چه سنی باید آموزش های مالی کودکان را شروع کنیم؟ این سوالی است که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =