خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان تصمیم گیری و حل مسئله / تصمیم گیری / چگونه به یک سخنران موفق تبدیل بشویم؟

چگونه به یک سخنران موفق تبدیل بشویم؟

برای تبدیل شدن به یک سخنران حرفه ای احتیاج به مدرک دانشگاهی نیست.

اگه شما در الهام بخشیدن به افراد و قانع کردن آنها در مهمانی ها وبین خویشان واقوام موفق هستید شما می توانید به سخنران شدن فکر کنید.

۱۰ نکته ای که برای تبدیل شدن به یک سخنران موفق به آن نیاز دارید:

  • شور

اولین چیزی که شما نیاز دارید برای تبدیل شدن به یک سخنران موفق , شور واشتیاق برای کمک به  دیگران برای غلبه بر ترس, نگرانی وچالش های زندگی  والهام بخشیدن به آنها برای رسیدن به اهداف شان است.

 

  • تعیین گروه هدف( مخاطبین):

شما باید مخاطب هدف داشته باشید ویک پیام خاص برای آنها. انتخاب یک گروه هدف به عوامل متعددی بستگی دارد مانند حوزه ها وموضوعات مورد علاقه شما, چالش های اطراف شما, تجربه شما در موضوع خاصی که میخواهید به دیگران منتقل کنید. مانند دانشجویان, صاحبان کسب وکار کوچک, کسانی که بدنبال لاغری هستند و…

 

  • دانش:

شما باید درک درست وخوبی از موضوع داشته باشید. مثلا اگر می خواهید به کسب وکارهای کوچک آموزش دهید باید در زمینه کارآفرینی وکسب وکارهای کوچک اطلاعات کامل و به روزی داشته باشید.

 

  • مربی

در هرکاری ما انسان ها نیاز به مربی داریم همانطور که درمدرسه معلم داشتیم ویا برای یادگیری زبان انگلیسی از یک معلم کمک میگیریم. در سخنران شدن هم باید از یک سخنران با تجربه به عنوان مربی کمک بگیرید.

 

  • مهارت های عمومی صحبت کردن:

مهارت های گفتاری اصل اساسی در موفق شدن به عنوان یک سخنران است آن را تقویت کنید.

 

  • مهارت های بازاریابی:

شما باید بتوانید خودتان را بفروشید وهرچه بیشتر این کار را انجام دهید ارتباطات بیشتری بدست خواهید آورد وموفق تر خواهید بود پس از هر وسیله ای برای ارائه خود استفاده کنید.

 

  • مهارت های نوشتن:

به سختی می توانید سخنران موفقی را پیدا کنید که نویسنده خوبی نباشد. نوشتن, دایره لغات شما را افزایش میدهد. پس تقویتش کنید.

 

  • درست کار بودن:

استفاده از روش های غیر اخلاقی وسعی در فریب مردم هیچ وقت نتیجه نخواهد داد.

 

  • انعطاف پذیری:

شما باید خودتان را به روز نگه دارید و دسترسی به اطلاعات جدید داشته باشید. چالش ها, روش های زندگی, امید های مردم,  با گذشت زمان تغییر می کنه  وروش هایی که در گذشته مفید بوده الان دیگه بدرد نمی خوره. شما باید برای موفق شدن از این تغییرات آگاه باشید

 

  • سرگرم کننده وشوخ طبع باشید:

هیچکس سخنران خشک وبی روح را دوست ندارد, مثال های سرگرم کننده و لطیفه های خوب را یاد بگیرید وبه موقع از آنها در سخنرانی هایتان استفاده کنید.

 

 

منبع:  مجله موفقیت آمریکا

مجتبی برزگر دوین عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

۱۰ ایده کسب وکار سود آور

  کسب وکار رستوران: یکی از بهترین و سود آورترین ایده های کسب وکار است, …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =