خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / ۱۰ استراتژی جذاب بازاریابی

۱۰ استراتژی جذاب بازاریابی

۱- حرکت کنید و بیرون بروید:

بازاریابی باید نشان دهد چرا یک کسب و کار متفاوت از دیگران است. این که آیا شما خدمات عالی به مشتری ارائه می کنید, محصولات غیر معمول و یا سیاست پرداخت متفاوت دارید. تفاوت بین کسب و کارشما و شرکتهای مشابه چیزی است که باید به بازار عرضه شود.

 

۲- بازاریابی به صورت مداوم:

صرف نظر از اینکه کسب و کار شما مشتری زیاد دارد، مهم است که بطور مداوم به بازار عرضه شود. تبلیغات منظم، مسابقات، هدایای تبلیغاتی و فعالیت های مدنی ، نام تجاری شما را در یادها نگه میدارد و به مشتریان بالقوه بطور منظم خدمات و محصولات شما را یادآوری می کند.

 

۳- ایمیل های انفجاری:

این یک ابزار رایگان است. یک سیستم ایجاد کنید که از مشتریان جدید آدرس ایمیل خواسته شود و ماهی یک بار ایمیل ارسال کنید. ایمیل های انفجاری بطور همزمان برای همه مشتری های موجود در پایگاه داده های شرکت ارسال می شود. از ایمیل برای نمایش محصولات فعلی ، محصولات جدید و یا تخفیفات فصلی استفاده کنید. موارد جالبی در ایمیل ها قرار دهید تا مردم آن را نادیده نگیرند. مثلا به مشتریان بگویید اگر در هنگام سفارش بعدی خود کد خاصی را که در ایمیلشان هست را ارسال کنند به آنها تخفیف داده خواهد شد.

 

۴- عشق تان را نشان دهید:

یک لیست از روز تولد مشتریان داشته باشید و کارت پستال, کوپن تخفیف وهدیه در این روز برایشان ارسال کنید. یک خبرنامه ماهانه برای ارسال از طریق ایمیل ایجاد کنید, که شامل داستان های خنده دار، دستورالعمل، تعطیلات آینده ، محصولات جدید و فروش ویژه باشد. در روز تولد مشتریان, لگوی شرکت تان بعلاوه آدرس و شماره تلفن را به صورت چاپ روی لیوان ویا یادداشت مغناطیسی برای چسباندن به یخچال به  مشتریان هدیه دهید.

 

۵- برگزاری مسابقات:

برگزاری مسابقات در سطح شهر یا کشور برای تبلیغ محصولاتتان. مثلا اگر موادغذایی می فروشید، یک مسابقه سالانه آشپزی برگزار کنید و به سه نفر برتر گواهی و هدیه دهید و تمام این مسابقه را ضبط کنید و برای تبلیغات پخش کنید.

 

۶- بازاریابی اینترنتی:

طراحی جذاب و قابل استفاده درست کنید برای وب سایت تان، مردم بصری هستند و به آنچه که می بینند واکنش نشان می دهند. وب سایت خودتان را بطور مرتب به روز کنید تا مشتریان بالقوه دلیلی برای بازگشت به وب سایت تان داشته باشند. اگر یک فروشگاه لباس آنلاین دارید یک ستون هفتگی در مورد مد بنویسید و آن را به محصولات خودتان ربط دهید.

 

۷- هدیه:

نام تجاری خودتان را با دادن هدایا گسترش دهید. این ابزار به شما اجازه می دهد تا اطلاعات مهمی در مورد مشتریان بالقوه خود جمع آوری کنید. یک هدیه را انتخاب کنید مانند یک سبد از محصولات تان، مشاوره رایگان و یا خدمات رایگان,  یک مسابقه طراحی کنید و برای شرکت در مسابقه یک فرم ورودی که نیاز به نام مشتری، آدرس ایمیل و آدرس پستی دارد طراحی کنید و اطلاعات بدست آمده را برای ارسال خبرنامه و ایمیل به پایگاه داده هایتان اضافه کنید.

 

۸- عضویت در سایت های شبکه ای:

یک سایت شبکه ای که در آن لینک سایت هایی که کسب و کار های مرتبط ومکمل شما قرار دارد ایجاد کنید و همچنین از آنها بخواهید لینک رسانه های اجتماعی شما را در وب سایت هایشان قرار دهند. این کار باعث دسترسی به تعداد زیادی از مشتریان بالقوه می شود.

 

۹- فعال کردن جمع آوری اخبار سایت های جذاب:

شما می توانید با اضافه کردن RSS (توانایی جمع کردن خبرهای مهم از سایت های مختلف)  به سایت تان، اخبار روز دنیا را در اختیار مشتریان تان قرار دهید  .  RSS اخبار جذاب برای مشتریان تان را در اختیارشان قرار می دهد وآنها دیگر نیاز به بازدید از سایت های دیگر نخواهند داشت. علاوه برآن شما با قرار دادن لینک چاپ اخبار در صفحه خودتان می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

 

۱۰- مطبوعات:

مقاله های مرتبط با حوزه کسب و کارتان بنویسید و آنها را بصورت آنلاین و یا برای چاپ در روزنامه های محلی ارسال کنید. هربار که شرکت شما در رویداد های خیریه شرکت می کند از آن عکس تهیه کنید و به همراه آنچه که شما برای کمک به این  رویداد انجام داده اید به نشریات و سایت های محلی برای انتشار بدهید.

 

مجتبی برزگر

عضو هیات علمی دانشگاه

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =