خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / ۱۰ قانون بازاریابی بهترین کارآفرینان دنیا که با آن به موفقیت رسیدند.

۱۰ قانون بازاریابی بهترین کارآفرینان دنیا که با آن به موفقیت رسیدند.

استراتژی های بازاریابی همیشه با تغییر تکنولوژی تغییر می کند اما اصول پایه آن تغییر نمی کند. اصولی که مبتنی بر روان شناسی مصرف کننده است.

 • بازاریابی شما باید توجه مشتریان را جلب کند:

چگونه؟

الف- جلب نظر: توجه مردم را با برجسته کردن مشکلی که با آن روبرو هستند جلب کنید.

ب- لطفا: نشان دادن منافع, استفاده از راه حل های جادویی انتقال اطلاعات, گواهی های رضایت مصرف کنندگان قبلی, ارائه چندین قابلیت برای محصول( مثلا موبایل ها در اصل یک وسیله ارتباطی است ولی با قرار دادن دوربین های عکاسی وفیلم برداری حرفه ای برروی آنها,  شما با خرید یک محصول چندین قابلیت را خریداری می کنید).  در بین این مواردی که گفته شد ارائه رضایت نامه های مصرف کنندگان یک ضرورت است زیرا در جهان امروز اطلاعاتی که از فردی به فرد دیگر منتقل می شود تاثیر زیادی در تصمیم گیری های افراد دارد( به این نوع بازاریابی, بازاریابی ویروسی گفته می شود. شما صحبت های یک دوست درباره یک کالا را بیشتر قبول می کنید یا یک فروشنده؟).

 

کوین هارینگتون, مخترع انفورماتیک وپیشگام صنعت تلویزیون. ارزش خالص شرکت بالغ بر ۴۵۰ میلیون دلار

 

 • با زبان آنها صحبت کنید:

یاد بگیرید که با زبان مردم صحبت کنید, نه راه های ارتباطی که مورد علاقه خودتان است. من یک سیستم ذخیره برای طبقه بندی تفکر, گفتار و تفکرات مورد علاقه مردم درست کردم. مردم را به چهار دسته تقسیم کردم: ۱- اهل عمل ۲- اجتماعی ۳- احساسی ۴- منطقی

آهسته, منطقی وبدون لفافه با آدم های منطقی واهل استدلال صحبت کنید آنها فقط دوست دارند اصول اولیه را از شما بشنوند. شما می توانید تهاجمی تر وبا صدای بلند تر با مردم اهل عمل صحبت کنید زیرا آنها دوست دارند تحت فشار قرار بگیرند وبه آنها انگیزه داده شود.

با افراد اجتماعی دوستانه برخورد کنید اگر آنها شما را دوست داشته باشند با شما معامله خواهند کرد. در برخورد با افراد احساسی باید مراقب باشید, نباید به آنها فشار بیاورید.

واز عباراتی مانند: این کالا حالا شما را بهتر می کند استفاده کنید.

 

تای لوپز, سرمایه گذار ومشاور کسب وکارهای بزرگ

 

 • شما باید با چشم انداز ذهنی افراد آشنا شوید:

آنهایی که درپیاده روی خیابان ها قدم می زنند سه چشم اندازدارند : ۱- فقط قصد آشنایی با کسب وکار شما را دارند  ۲- حرکت آهسته ( کار شما را دنبال می کنند)  ۳- حرکت سریع ( آماده خرید از شما هستند)

از خودتان سوال کنید

 • چگونه می توانم ارزش هر کدام از چشم اندازها را اضافه کنم؟
 • چه کاری میتوانم بکنم که مردم روی پیشنهاد من سرمایه گذاری کنند؟
 • چگونه می توانم به آنها منتقل کنم که به من پول پرداخت کنند؟

 

اسکات اولدفورد, بنیانگذارINFINITUS

 

 • محصولاتی را که دوست دارید تولید کنید:

شرکت ما بازار را تجزیه وتحلیل نمی کند بلکه هرچیزی که ما دوست داشته باشیم واز خوردنش لذت ببریم بقیه هم از آن لذت می برند. ما طراحی وویژگی های محصول را تعیین می کنیم و سپس از طریق توضیح دادن مزایای آن برای سلامتی یک بازار جدید را ایجاد می کنیم. مثلا مزایای استفاده از روغن آوکادو در مقایسه با خطرات روغن هایی مانند روغن نارگیل

مارک سیسون, بنیانگذار PRIMAL

 

 • آموزش

قانون اول ما برای بازاریابی مبتنی بر آموزش مشتریان است. این قانون همیشه برای ما جواب داده است. تمرکز خودتان را بر روی افزایش ارزش شبکه تان قراردهید وسعی نکنید چیزی به آنها بفروشید بلکه ۱۰۰ درصد تمرکز خود را برروی حل مشکلات مشتریان قرار دهید. چشم انداز خودتان را تغییر دهید وبه دنبال راه حل هایی باشید تا شکاف بین جایی که امروز قرار دارید وجایی که مشتریان می خواهند فردا درآن نقطه باشید را پر کنید.

 

برایان کلاک, بنیانگذارBRIAN

 

 • سود بیشتر از زیبایی:

تمرکز بر ایجاد تقاضا در بازاریابی از طریق ارائه محتوای با کیفیت در وبلاگ ووب سایت باعث می شود مشتریان شما درباره خدمات ومحصولات شما در طول زمان هیجان زده شوند.

 

تام فری بنیانگذار تام فری اینترنشنال

 

 • محتوای خوب ارائه دهید:

محتوا هنوز پادشاه است. ما از محتوای کلمات کلیدی برای رتبه بندی به محتوا با پایه مفهومی تغییر رویه داده ایم, ما از سوالات مشتری وسوالات متداول برای ایجاد محتوایی برای پاسخ دادن به سوالاتی که مردم در جستجوی آن هستند استفاده می کنیم.

 

گری نیلون, مدیر عامل گروه ROX

 

 • اجتماعی شوید:

رسانه های  اجتماعی یک معدن غنی بازاریابی می باشند. من با ۱ میلیون دنبال کننده نمی توانم کسب وکارم را بدون اینستاگرام و اسنپ چت تصور کنم. من هر روز با ارسال محتوا با  مشتریانم در ارتباط هستم, تنوع, کلید نگه داری مشتریان است. به نظر می رسد مردم به بهترین نحو با آموزش, دادن هدیه, نقل قول های الهام بخش وعکس های لباس های روز ارتباط برقرار می کنند.

 

لیلا میلانی خوش بین, بنیانگذار LEYLA MILANI HAIR

 

 • برو جایی که آنها هستند:

چیزی که برای ما هیچوقت تغییر نمی کند شناخت مخاطبان ما است. بازاریابی درباره قرار دادن مردم درچارچوب ذهنی است که تا بله بگویند وتشویق کنیم آنها را تا برای خرید اقدام کنند. اگر ما درک درستی از نیازها, ترس ها وارزش های آنها نداشته باشیم غیر ممکن است تا درآنها حس نیاز شدید ایجاد کنیم وبه آنها دست پیدا کنیم.

شناخت وشناسایی مخاطب وچگونگی دست یابی به آنها کلید موفقیت کسب وکار است.

 

جان برادوک بنیانگذار My life & Wishes

 

 • از داده های پیروی کنید:

شما هوشمند هستید اگر به اندازه کافی از مشتریان خود وآنچه می خواهند شناخت داشته باشید. اگر داده های مربوط به مشتریان تان را جمع آوری وتجزیه وتحلیل کنید وبرای آینده براساس آنها برنامه ریزی کنید موفق خواهید شد.

 

ریورا مدیر عامل Pt Freedom

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

#بازاریابی # کارآفرینی

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =