خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / تبلیغات / ۵ تکنیک برای ساخت یک تبلیغ موفق

۵ تکنیک برای ساخت یک تبلیغ موفق

 

یک تبلیغ موفق باعث ایجاد میل واشتیاق در بینندگان, شنوندگان و خوانندگان می شود. تبلیغات خوب باعث افزایش درآمد کسب وکارتان , خواهد شد.

تکنیک های اساسی برای انتقال موثر پیام به مخاطبان شامل:

  • تکرار:

یک روش ساده اما موثر است که برای ایجاد آگاهی و ماندن در حافظه مشتری استفاده می شود. در این نوع تبلیغات نام محصول یا نام شرکت چندین بار در طول پیام تکرار می شود. خصوصا در تلویزیون

 

  • ادعاها:

تبلیغاتی که یک محصول را توصیف می کند یا ویژگی خاصی را تبلیغ می کند یا ادعا می کند که محصول یا خدمات چه کاری می تواند برای مشتریان بالقوه انجام دهد و یا می توان ادعاهایی مانند کمک به رشد کسب وکارهای محلی, کالای جدید و قیمت پایین اشاره کرد. مثلا آب پرتقال با دوبرابر ویتامین  C , ولی باید سعی کنید که پیام تان اغراق آمیز نباشد زیرا باعث لطمه زدن به کسب وکارتان می شود.

 

  • وابستگی( همکاری):

همکاری یک شرکت یا محصول با یک شخص معروف که باعث ایجاد شور و هیجان و برقراری ارتباط عاطفی قوی با مشتریان خواهد شد. مثلا شرکت های تجهیزات ورزشی از ورزشکاران موفق  برای ساخت تبلیغات خود استفاده می کند.

 

  • گروه:

این روش, فروش را با متقاعد کردن مشتری, که دیگران هم در حال استفاده از این محصول هستند انجام می دهد یا استفاده از کلمات ارزشمند با بار احساسی مانند وطن پرستی

 

  • تبلیغات:

کوپن ها, مسابقات, بازی ها همراه با جوایز, مشارکت را تشویق می کند یا قرار دادن چیزی به صورت رایگان باعث موفقیت تبلیغات می شود. ولی پیشنهاد ها باید محدودیت زمانی داشته باشند تا با ایجاد اضطراب در مشتری او را تشویق به تماس نمایند.

 

مجتبی برزگر

عضو هیات علمی دانشگاه – مشاوره بازاریابی و فروش

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

۱۰ ایده کسب وکار سود آور

  کسب وکار رستوران: یکی از بهترین و سود آورترین ایده های کسب وکار است, …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =