خانه / دپارتمان آموزشی / آیا می خواهید از وبلاگتان پول در بیاورید؟

آیا می خواهید از وبلاگتان پول در بیاورید؟

محتوا دارای ویژگیهای زیادی است، ارزش سایت شما را افزایش می دهد، در مشتری وفاداری ایجاد می کند، مشتریان جدید را از طریق افزایش رتبه بندی در موتورهای جستجو جذب می کند, ولی مهمترین کار آن افزایش مشتریان و درآمد شماست یعنی  یک مسیر مستقیم برای تبدیل یک خواننده به یک خریدار است.

استراتژیهای زیر می تواند به شما  کمک کند تا بتوانید خواننده وبلاگتان را به یک خریدار تبدیل کنید.

  • به طور مستقیم با گروه هدفتان صحبت کنید :

نمی شود برای همه مطالب نوشت و انتظار موفقیت داشت. شما باید مخاطبان هدف خود را به یک یا دو گروه خاص تقسیم کنید و برای آنها مطلب بنویسید.

 

  • چیزی نفروشید :

منظوراز تبدیل خواننده به خریدار, فروش به او نیست، شما باید یک مجموعه ای از شرایط را ایجاد کنید که به طور طبیعی مردم خودشان تشویق به خرید از شما بشوند، تمرکز بر نوشتن محتوای عالی باعث می شود مشتریان خودشان به این نتیجه برسند که از شما خرید بکنند یا نه.

 

  • خودتان را به عنوان یک متخصص نشان دهید :

مردم بیشتر از منابع مورد اعتماد خود خریداری می کنند با نوشتن محتوای بدرد بخور باعث می شوید که مردم کم کم به شما اعتماد کنند. وقتی شما را به عنوان یک متخصص قبول کردند راحت تر از شما خرید می کنند.

 

  • از سایر متخصصان هم کمک بگیرید :

اگر می خواهید اعتماد مردم را افزایش دهید راهش استفاده از نقل و قولهای رهبران صنعت و آدمهای متخصص در وبلاگتان است, که باعث می شود اعتبار شما از طریق شهرت دیگران افزایش یابد.

  • یک بار احساسی را اضافه کنید:

زمانی که در محتوای شما حسی وجود داشته باشد احتمال بیشتری دارد مورد قبول مردم واقع شود. البته نوع احساس بستگی به نام تجاری و محصول شما دارد. استفاده از همدردی موثر است، یا هیجان و یکی از بهترین آنها ترس است، البته باید مواظب باشید زیاد از عواطف مردم استفاده نکنید چون ممکن نتیجه معکوس داشته باشد.

 

  • استفاده از کلمات اقدامی قوی برای افزایش اقدام:

شما باید بتوانید افراد را هدایت کنید. می توانید از کلماتی مانند(( اینجا کلیک کنید)) ، ((اکنون عمل کنید)) استفاده کنید، البته از اینها بهتر کلماتی مانند(( خواندن بیشتر))، ((شروع)) است.

 

  • از حواس پرتی خلاص شوید :

هدف نهایی شما تبدیل کاربران به خریدار است بنابراین باید مراقب باشید که آنها را گیج نکنید، به عنوان مثال اگر هدف شما هدایت مردم برای پرکردن فرم ثبت نام است؟ اگر در قسمتهای مختلف سایت شما قسمتهایی برای هدایت افراد به صفحه ثبت نام نیست باعث از دست رفتن مشتری می شوید.

 

  • صفحات وبلاگ تان را برای کاهش نرخ خروج مخاطب, با هم لینک کنید :

شما می توانید با دادن لینک  مرتبط در پایین هر مطلب ماندگاری مخاطب در وبلاگتان را افزایش دهید. اگربه یک فیلم آموزشی یا ویدئو لینک دهید ماندگاری بیشترهم خواهد شد مهمتر از همه اینها تجزیه و تحلیل و تنظیم است. استراتژی خود را یک ماه دنبال کنید و نتایج را یادداشت و اندازه گیری کنید و یک ماه پیاده سازی کنید دوباره نتایج را اندازه گیری کنید و به تدریج تغییرات موثر را شناسایی و اعمال کنید.

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

 

#بازاریابی#درآمد

 

 

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =