خانه / دپارتمان آموزشی / ایده های عالی کسب درآمد برای خانم هایی که از همسرشان جدا شدند و باید هزینه های زندگی خود و فرزندانشان را تامین نمایند.

ایده های عالی کسب درآمد برای خانم هایی که از همسرشان جدا شدند و باید هزینه های زندگی خود و فرزندانشان را تامین نمایند.

شاید یکی از بدترین اتفاق های زندگی که برای هر انسانی خصوصا خانمها ممکن است رخ دهد جدایی یا فوت همسر است, خصوصا اگر منبع درآمد هم نداشته باشید و بخواهید فرزندان تان را هم بزرگ کنید.

مادر بودن در کنار وظیفه پدررا هم داشتن کار سختیه، همه می خواهیم یک زندگی کامل، شاد برای خانواده هایمان ایجاد کنیم. نگران نباشید نیاز به زمان دارید که بتوانید شرایط جدید را بپذیرید و نیاز به انرژی و پول دارید تا بتوانید زندگی خوبی برای خودتان و فرزندانتان بسازید .

باید سعی کنید عصبانیت را کنار بگذارید و شرایط را بپذیرید و اعتماد به نفس پیدا کنید و به سمت استقلال مالی حرکت کنید . ما دریک سلسه مقالات به ارائه راه کارهای مالی برای رسیدن به استقلال مالی خواهیم پرداخت:

 • نماینده فروش مستقیم:

به عنوان نماینده فروش برای شرکتهایی مانند آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و پوشاک و …کار کنید می‎توانید با گرفتن مهمانی برای فروش و ارائه محصولات به مهمانان و یا از طریق فروش اینترنتی فعالیت کنید.

 • مشاوره:

اگر در حرفه خاصی دانش یا تجربه دارید می توانید به عنوان مشاور فعالیت کنید مانند مشاوره های حقوقی کسب و کار, حسابداری. هزینه های این کار شامل بازاریابی کسب و کارتان و شبکه سازی است. بنابراین دروب سایت و کارتهای کسب و کار سرمایه گذاری کنید.

 • مراقبت از کهنسالان :

در حال حاضر تعداد افرادی که بالای ۶۵ سال سن دارند رو به افزایش است و به علت مشغله زیاد خانواده امکان رسیدگی به این عزیزان توسط فرزندانشان امکان پذیر نیست و حاضر هستند پول خوبی برای مراقبت و مصاحبت با والدین خود پرداخت کنند.

 • معلم سر خانه (مربی) :

دانش آموزان زیادی وجود دارند که برای فهم مطالب درسی نیاز به کمک دارند و والدین حاضرند پول خوبی را برای آموزش فرزندانشان هزینه کنند.

 • نویسنده:

اگر شما یک نویسنده یا طراح وب سایت هستید، راه اندازی یک وب سایت و ارائه محتوای خوب می تواند کسب و کار پرسودی باشد.

 • آپارات:

از آنجا که هر لپ تاپ، گوشی های هوشمند, تبلت. دارای یک دوربین تقریبا حرفه ای است شما می توانید با ساختن فیلم های آموزشی یا تبلیغاتی و ارائه آن در آپارات کسب و کار کنید.

 

 • تعمیر خودرو :

اگر شما یک مغازه و ابزار و دانش کافی دارید تعمیرات خودرو را شروع کنید و اگر مغازه ندارید می توانید به صورت سیار کار کنید. این می تواند یک ایده خلاقانه برای خانمها باشد خانمی که مکانیک است برای حس کنجکاوی هم شده مراجعه می کنند.

 

 • اقتصاد اجاره ای :

با توجه به اینکه هزینه های زندگی بالاست خیلی از افراد از پس خریداری خیلی از تجهیزات و لوازم برنمی آیند شما می توانید با اجاره دادن وسایلی مانند وسایل باغبانی ، وسایل شیرینی پزی کسب درآمد کنید .

 

 

 

 

 • مدیریت وب سایت :

سایتها و کتابهای زیادی برای آموزش طراحی وب سایت وجود دارد که شما می توانید با کمترین هزینه این کار را یاد بگیرید خیلی از شرکتها برای کاهش هزینه هایشان مدیریت محتوای وب سایتشان و طراحی وب سایت را برون سپاری می کنند.

 

 • انجام تعمیرات کوچک:

اگر بتوانید تعمیرات جزئی خانوار را انجام دهید مانند تعویض پریزهای برق، لوله های زیر سینگ این میتواند کسب و کار پر سودی برای شما باشد .

 

 • برنامه ریزی منو غذایی:

خیلی از مردم درباره برنامه غذایی خودشان بی توجه هستند آن ها حاضر هستند پول خوبی پرداخت کنند برای کسی که یک برنامه غذایی خوب برای آنها آماده کند .

 

 • غذاهای خانگی :

غذاهای خانگی همیشه پر طرفدار بوده اگر شما بتوانید با تعدادی از شرکتها قرار داد ببندید که عالی میشود ولی نتوانستید اشکال ندارد با فروش دسر، ژله، سوپ می توانید کسب درآمد کنید.

 

 • خدمات نظافت سبز:

شما می توانید با ارائه یک سرویس تمیز کردن سبز و سازگار با محیط زیست و فروش محصولات شوینده دوستدار محیط زیست درآمد کسب کنید.

 

 • تحویل مواد غذایی :

شما می توانید با تعدادی هایپرمارکت و رستوران قرار داد ببندید برای تحویل مواد غذایی آنها البته با ماشین

 • تولید محتوای آموزشی:

با توجه به اینکه دیگر کتابهای کاغذی به علت جاگیر بودن و حمل و نقل مشکل مثل گذشته طرفدار ندارد، تولید کتابهای الکترونیکی و یا فایلهای صوتی می تواند درآمد خوبی نصیب شما کند.

 

 • وبلاگ نویسی :

اگر به یک موضوع خاصی علاقه مند هستید (مثل تربیت فرزند ) می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید و با ارائه محتوای خوب مخاطب جذب کنید و از طریق تبلیغات و یا سرویس اشتراک کسب درآمد کنید.

 • تمیز کردن پنجره:

ارائه خدمات تمیز کردن پنجره ها میتواند سود خوبی نصیب شما کند.

 

 • طراحی داخلی:

با توجه به کاهش اندازه خانه ها در شهرهای بزرگ نیاز به افراد حرفه ای برای طراحی خانه به گونه ای که جادارتر و زیباتر به نطر برسد بیشتر از گذشته وجود دارد.

 

 • توزیع بروشور:

شما می توانید بروشورهای تبلیغاتی برای کسب و کارهای محلی تهیه و توزیع کنید مثلا قرار دادن زیر شیشه برف پاکن

 

 • برنامه نویسی:

برنامه نویسی با کامپیوتر و ساخت نرم افزار و APP های موبایل یک کسب و کار پر سود است.

 • منشی مجازی:

خیلی از شرکتها برای کاهش هزینه ها به سمت استفاده از منشی مجازی رفته اند یعنی شما در خانه خودتان به تلفنها جواب می دهید و قرار ملاقات تنظیم می کنید.

 

 • مشاوره رسانه های اجتماعی:

شما می توانید با ایجاد یک کانال در تلگرام و اینستاگرام و جذب مخاطب اقدام به تبلیغات نمایید و یا برای سایر کسب و کار اقدام به ایجاد کانال در رسانه های اجتماعی نمایید و آن را مدیریت کنید.

 

 • خدمات تایپ و تکثیر:

بسیاری از کسب و کار های کوچک نیاز به خدماتی مانند تایپ و ویرایش دارند شما برای این کار نیاز به یک کامپیوتر، چاپگر و مهارتهای تایپ دارید.

 

 • کترینگ:

اگر شما علاقمند به آشپزی هستید با راه اندازی یک توزیع غذای بیرون بر و ارائه کیفیت خوب می توانید درآمد کسب کنید.

 

 • تعمیرات موبایل:

با توجه به افزایش افرادی که دارای موبایل هستند ارائه سرویس تعمیر موبایل درآمد خوبی دارد.

 

 • ارائه خدمات نوشتن رزومه:

برای اینکه بتوانید در استخدامی یا آزمونهای مختلف موفق باشید باید رزومه خوبی ارائه کنید و نقاط قوت خودتان را برجسته کنید. امروزه نوشتن یک رزومه حرفه ای یک هنر است شما می توانید با آموزش و یادگیری نگارش رزومه از این راه کسب درآمد کنید.

 • خریددامنه وب سایت:

شما می توانید با خرید دامنه هایی که احتمال می دهید در آینده مورد نیاز کسب و کارهایی که تازه شروع به فعالیت کردند باشد آنها را با قیمت بالایی به فروش برسانید.

 

 • وب سایتهای جالب:

می توانید یک وب سایت را خریداری کنید و آن را دیزاین کنید و به فروش برسانید.

 

 • راهنمای تور:

اگر در مکانی زندگی می کنید که گردشگر زیادی در آنجا رفت و آمد می کند می توانید به عنوان راهنمای تور فعالیت کنید که روزانه حداقل ۵۰ هزار تومن درآمد نصیب شما می کند.

 

 • بازاریابی وابسته:

اگر شما یک وبلاگ یا کانال های رسانه های اجتماعی با مخاطب زیاد دارید می توانید با بازاریابی محصولات سایر کسب و کارها درصد فروش دریافت کنید.

 

 • فروش محصولات :

شما می توانید با فروش محصولات سایر کسب و کارها در وب سایتهایی مانند دیوارو شیپور درآمد کسب کنید.

 

 • برنامه ریزی و اجرای مراسمات :

شما میتوانید برای مراسم هایی مانند عروسی، جشن تولد و … برنامه ریزی و خدمات ارائه دهید.

 

 • خدمات تعمیر و نگهداری کامپیوتر:

همه ما در منزلمان حتما یک کامپیوتر داریم که هم ممکن است خراب شود و هم نیاز به به روز رسانی دارد.

 

 • مربیان زندگی:

خیلی از مردم به دنبال کسانی هستند که به آنها در کاهش وزن یا پیدا کردن شادی کمک کند.

 

 • حسابدار:

ارائه خدمات حسابداری ارزان به کسب و کارهای کوچک می تواند کسب و کار پر سودی باشد.

 

 • ارائه خدمات مالیات:

اگر شما دانش کافی در خصوص مالیات داشته باشید می توانید به کسب و کارهای کوچک برای آماده کردن حسابهای مالیاتی جهت ارائه به اداره مالیات کمک کنید.

 

 • تجارت کفپوش :

نصب کفپوش راحت است و در حال حاضر به علت زیبایی که به منازل می دهد طرفداران زیادی دارد.

 

 • برنامه ریزی کسب و کار:

اگر دانش کافی در زمینه ایجاد کسب و کار دارید می توانید به صاحبان کسب و کارهای جدید برای نوشتن طرح کسب و کار کمک کنید.

 

۴۰- صابون طبیعی خانگی و محصولات زیبایی

فروش محصولات طبیعی یک کسب و کار در حال رونق گرفتن است اگر توانایی تولید این محصولات را دارید که چه بهتر, اگر ندارید برای شرکتهایی که در این زمینه فعال هستند کار کنید.

 

۴۱- طراحی لگو :

اگر فردی خلاق هستید طراحی لگو برای یک کسب و کار، یک کسب و کار سود آور است.

 

۴۲- مترجم:

جهان در حال کوچکتر شدن است و کسب و کار برای بقا نیاز به ورود به بازارهای سایر کشورها دارند و به یک مترجم حتما نیاز پیدا می کنند.

۴۳- ساخت APPهای موبایل :

با توجه به استفاده روز افزون از گوشیهای هوشمند APP (نرم افزارهای موبایل) مورد توجه قرار گرفته است. شما میتوانید با طراحی APP و فروش آن در سایت هایی مانند بازار درآمد کسب کنید، مثلا APP موبوگرام در بازار فروخته می شود.

۴۴- عکاسی:

عکاسی از مراسم هایی مانند عروسی, جشن تولد ویا فروش عکس هایتان در نمایشگاه ها می تواند ایده خوبی برای کسب درآمد باشد.

۴۵-  ساخت و فروش قاب عکس:

شما میتوانید با استفاده از وسایل ابتدایی مانند چوب, چسب واره … اقدام به تولید قاب عکس کنید.

۴۶- فروش در بازارچه های محلی:

شما می توانید با اجاره غرفه در بازارچه های محلی مانند جمعه بازار, اقدام به فروش وسایل مختلف کنید مثل صنایع دستی, عروسک یا سایر وسایلی که می توانید ارزان تهیه کنید( اینترنت جای خوبی برای پیدا کردن اجناس با نرخ مناسب است مثل کفش یا شال, نویسنده تجربه این کار را دارد از بندرعباس کفش ورزشی با قیمت مناسب تهیه کرده و دراین بازارها فروخته است)

۴۷- تهیه کردن محتوای آنلاین:

امروزه به علت گستردگی استفاده از فضای اینترنت( مانند وب سایت) در کسب وکارها, این شرکت ها نیازمند ارائه محتوای با کیفیت هستند. شما می توانید این محتوا را برای کسب وکارها آماده کنید.

۴۸- توسعه دهنده وب سایت:

شما می توانید با طراحی وراه اندازی وب سایت برای کسب وکارها, درآمد کسب کنید. مطالب آموزشی در خصوص راه اندازی وب سایت در اینترنت زیاد است وبه راحتی می توانید طراحی وب سایت را یاد بگیرید.

۴۹- فروش وپرورش گل وگیاه زینتی:

شما میتوانید با تکثیر وپرورش گل های تزیئنی وآپارتمانی آن ها را در نمایشگاه های محلی وپارک ها به فروش برسانید.

۵۰- طراحی کارت های تبریک:

شما میتوانید با طراحی وتولید کارت های تبریک کسب وکار خوبی را راه اندازی کنید. خصوصا اگر دست خط زیبایی دارید و میتوانید به جای تایپ متن ها از نوشتن استفاده کنید.

۵۱- بازیافت ضایعات فلزات:

شما میتوانید با استخدام چند نفر که برای شما اقدام به جمع آوری ضایعات فلزات در سطح شهر نمایند کسب درآمد کنید. در ابتدا لازم است با خریداران ضایعات وارد مذاکره شوید وپس از بستن قرارداد شروع به کار کنید. ضایعات به طلای کثیف معروف است ودرآمد خیلی خوبی را نصیب شما خواهد کرد.

۵۲- خدمات ارجاع:

شما می توانید با ایجاد یک کسب وکار, خدماتی در زمینه نظافت ساختمان, نگه داری کودکان و پرستاری از سالخوردگان ارائه کنید.

۵۳- برگزاری همایش وکنسرت:

اگر به بازاریابی علاقه مند هستید می توانید با راه اندازی کسب وکاری در زمینه برگزاری همایش های مختلف, کنسرت و تاتر کسب درآمد کنید. مثلا از آقای شجریان دعوت کنید برای اجرای کنسرت واقدام به تبلیغات , چاپ بلیط و اجاره سالن نمایید درآمدش عالیه.

۵۴- طراحی مد:

شما میتوانید با طراحی طراح های خلاقانه برروی  تی شرت, شال, مانتو… علاوه بر فروش طراح هایتان, اقدام به تولید وفروش آنها در اینترنت وشبکه های اجتماعی نمایید.

۵۵- واردات:

شما می توانید با خرید از عمده فروشی های خارجی وبازارسنجی داخلی اقدام به واردات نمایید.

۵۶- آرایش صورت:

فکر نکنم لازم به توضیح باشه که درآمدش نجومیه, اگر بتوانید دوره های مختلف وروش های روز دنیا را آموزش ببینید.

۵۷- آرایشگر:

روش های جدید اصلاح مو را آموزش ببینید ویک کسب وکار درجه یک راه اندازی کنید. اگه یکم پشتکار داشته باشید فایل های آموزشی آمریکا رو راحت میشه از داخل اینترنت پیدا کرد.

۵۸- فروش ساندویچ ونوشیدنی:

شما میتوانید با درست کردن ساندویچ های خانگی به همراه نوشیدنی های گیاهی وارائه آن در پارک ها ویا جاهایی که ازدحام مردم زیاده درآمد خوبی بدست بیاورید.

۵۹- فروش تخم مرغ محلی:

با توجه به اینکه استفاده از محصولات ارگانیک ومحلی روز به روز در حال افزایش است. شما می توانید با نگه داری و پرورش مرغ محلی اقدام به فروش تخم مرغ های محلی کنید.

۶۰- ساخت جعبه های کادو:

شما اگر فردی خلاق هستید می توانید با ساخت وطراحی جعبه هایی که کادو داخل آنها قرار می گیرد اقدام به ایجاد یک کسب وکار سودآور کنید.

۶۱- مربی:

شما میتوانید در هر زمینه ای که تخصص ودانش دارید شروع به آموزش آن کنید هم به صورت آنلاین وهم حضوری. مانند آشپزی, خیاطی و…

۶۲- ساخت اسباب بازی:

طراحی وتولید عروسک, اسباب بازی های چوبی وبازی های فکری همیشه پرطرفدار بوده.

 

اگر صداقت داشته باشیم درکارمان و کیفیت خوب وفراتر از انتظارات مشتری ارائه کنیم, مشتری خواهد آمد.

آینده متعلق به بانوی سرزمین آریایی است. پس توکل کنید وشروع کنید.

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

# ایده های کسب وکار# کارآفرینی خانم ها

 

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

۱۰ ایده کسب وکار سود آور

  کسب وکار رستوران: یکی از بهترین و سود آورترین ایده های کسب وکار است, …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =