خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / فروش / ۴ استراتژی بازاریابی که شما احتمالا استفاده نمی‏ کنید اما باید ….

۴ استراتژی بازاریابی که شما احتمالا استفاده نمی‏ کنید اما باید ….

استراتژی بازاریابی

اگر عمر شما در دنیای کسب و کار بیشتر از ۵ دقیقه است می دانید که یک بحث بزرگ در مورد قدرت بازاریابی چاپی ( بیلبورد …) در مقابل بازاریابی دیجیتالی در جریان است.
اما هنوز بسیاری از کسب و کارها از همان استراتژیهای دهه های گذشته استفاده می کنند مانند کمپین های ارسال ایمیل تکراری و یا بروشورهای کسل کننده
اما شما باید استراتژی خودتان را داشته باشید و بدانید که گزینه های بازاریابی چاپی متفاوتی هم وجود دارد که تاثیر گذار و خلاقانه هستند
در اینجا ۴ مدل آموزش داده می شود.

۱- بیلبورد:
بیلبوردهای تبلیغاتی در انواع اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند از تابلوهای تبلیغاتی غول پیکر که در بزرگ راه ها استفاده می‎شوند تا مدلهای کوچکتر که در سالنها و فضای باز استفاده می شود.
بسیاری از کسب و کارها فکر می کنند که دیگر این نوع تبلیغات بدرد نمی خورد و تبلیغ بر روی یک اتوبوس یا بر روی یک ساختمان نمی تواند مفید باشد اما حقیقت این است که تبلیغات بیلبورد یکی از استراتژی های موثرو در حال رشد بازاریابی است. در سال ۲۰۱۵ کسب و کارها بیشتر از ۱/۴ میلیارد دلار در بیلبوردهای تبلیغاتی هزینه کرده اند .

۲- کلاسورهای( کاور های) کوچک:
برخی از صاحبان کسب و کار در مقابل استفاده از کلاسورها مقاومت می کنند زیرا برای کار آنها بزرگ هستند اماتکنولوژی های جدید می‏ توانند کلاسورهای کوچک و نوآورانه تولید کنند, که به شما اجازه می دهد طراحی خلاقانه بازاریابی به روی آنها انجام دهید و محافظ خوبی هم برای بروشورهای چاپی هستند .

۳-  برگه های فروش محصولات (بروشور تک برگی):
کاغذهای فروش  پسرعموی بروشور هستند که به صورت تک برگی می باشند که می توان بر روی آنها یک طراحی خلاقانه اجرا کرد,  چون لازم به باز کردن آنها نیست  نمود بیرونی و جذابیت بیشتری برای مشتریان دارند که می توان با تصاویر رنگی و خلاقانه این جذابیت را افزایش داد هنگامی طراحی برگه های فروش مهم است که مقدار و نوع اطلاعاتی که می خواهید بر روی آن قرار دهید در نظر بگیرید. شما می توانید عکسی از محصول چاپ کنید یکی روی صفحه و یکی پشت و یا یک عکس بزرگ از محصول در یک طرف صفحه و توضیحات محصول در پشت صفحه قرار دهید .

۴- کارت تشکر:
ما اغلب مشتریانی را که مهمترین رکن کسب و کارمان هستند فراموش می کنیم.
شما می توانید با ارسال یک کارت تشکر و قدردانی از مشتریهایتان, وفاداری آنها را بخرید و آنها را تشویق کنید که باز هم به شما مراجعه کنند .
شما می توانید با این کار احساس خوبی در مشتریان ایجاد کنید
یک نکته دیگر,  می توانید همراه با کارت تشکربن کارت خرید تخفیف دار و یا پیشنهادهای تبلیغاتی را هم ارائه دهید و این را به مشتریان منتقل کنید که آنها برای شما ارزشمند هستند و شما به دنبال پول آنها نیستید .

استراتژی بازاریابی

مجتبی برزگر

عضوهیات علمی دانشگاه

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

محاسبه هزینه های مشتریان ناراضی

[membersonly] از این دستور العمل ها برای محاسبه هزینه های واقعی مشتریهای ازدست رفته استفاده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =