خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / ۴ استراتژی ضروری بازاریابی که هر استارتاپی باید آن را بداند

۴ استراتژی ضروری بازاریابی که هر استارتاپی باید آن را بداند

راه اندازی کسب وکار به نوبه خود کار سختی است, باید ایده جدیدی داشته باشید و کارمندانی که همراه شما باشند و مهمترین بخش آن هم بازاریابی است . شما اگر بهترین کالای دنیا را تولید کنید ولی کسی از آن مطلع نباشد موفق نخواهید شد.

در اینجا ۴ روش برای درست کردن یک برنامه بازاریابی خوب ارائه شده است.

  • با یک موقیعت استراتژیک خوب شروع کنید :

شما نمی توانید تبلیغات خود را در مکان های تصادفی و بی هدف انجام دهید و بدون برنامه از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. اولین قدم داشتن یک موقعیت استراتژیک است. شروع به تعریف گروه و دسته ای که محصول شما به آن تعلق دارد کنید, اهداف و برنامه ها, رقبا. سوال  اصلی که باید از خودتان بپرسید: دقیقا چه کسی مشتری من است و چرا باید از من خرید کند؟ وزمانی که این سوالات را پرسیدید می فهمید که باید کجا تبلیغ کنید.

 

  • ساخت یک برنامه بازاریابی محتوا:

انتشار محتوای خوب مزیت زیادی در بازاریابی دارد. نوشته هایی که به خوبی نوشته شده, می تواند به شما در برقراری ارتباط با مشتریان کمک کنید. از طریق وبلاگ نویسی می توانید به سرعت رشد کنید.

 

  • از طریق ارتباط با مطبوعات اعتبار خود را افزایش دهید:

اگر شما بتوانید روابط خوبی با مطبوعات ایجاد کنید می توانید توجه رسانه های مورد علاقه مخاطبان تان را افزایش دهید که این کمک می کند تا شما بیشتر دیده شوید.

اگر بتوانید یک روزنامه محلی را قانع کنید که یک متن خوب در مورد کسب وکار شما بنویسید و اینکه چطور محصول شما می تواند در زندگی مردم تفاوت ایجاد کند, نام تجاری شما رشد خواهد کرد.

  • برای پیشرفت باید پیام های ویروسی ایجاد کنید:

شما برای پیشرفت نیاز به بازاریابی ویروسی دارید. یعنی باید کاری کنید که خود مشتری برای شما تبلیغ کند. تفاوت بازاریابی ویروسی با سایر روش ها مانند تفاوت شروع خوب با شروع عالی است. آیا کسب وکار شما این توانایی را دارد.

مجتبی برزگر

عضو هیات علمی دانشگاه

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

فروش عالی

یک فروشنده خوب به جای نمی دانم. می گوید: متشکرم, پرسش خوبی است اجازه بدهید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =