خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان موفقیت / با افراد ممتاز و موسسات رفتار مناسب در پیش گیرید ( درس ششم از ۳۰ درس موفقیت)

با افراد ممتاز و موسسات رفتار مناسب در پیش گیرید ( درس ششم از ۳۰ درس موفقیت)

[membersonly]

شما با افراد و موسسات مهم چگونه رو به رو می شوید، آقای دکتر! آقای رئیس ! فوتبالیست مشهور! بیمارستان مدرن شهر !
آیا بی جهت مرعوب موقعیت و شهرت و قدرت طرف خود قرار می گیرید؟ فرض کنید به آقای دکتر … پزشک معروف مراجعه کرده اید ؟ اگر احساس کنید بدون معاینه دقیق و شنیدن حرفهای شما در حال نسخه نوشتن است سکوت می کنید و با پرداخت ویزیت مطب را ترک می گویید؟
بیمار خود را در بیمارستان … عمل آپاندیسیت بستری کرده اید و حالا می بینید با صورت حساب بلند بالای دفتر بیمارستان مورد احجاف قرار گرفته اید، اعتراض نمی کنید ؟
به اتاق آقای رئیس یا مدیر عامل شرکت رفته اید تا راجع به فلان بخشنامه توضیحاتی بخواهید اما متوجه می شوید ایشان حاضر به همراهی و پاسخگویی نیست ، مودبانه به او تذکر نمی دهید؟ اگر پاسخ همه ی این سوالها منفی است آیا نباید فکر کنید بیهوده اسیر و بازیچه موقعیت و عنوان افراد قرار گرفته اید؟ در حالی که شما در همه ی نمونه هایی که در بالا ذکر شد در جای برتر قرار دارید و حق بیشتری دارید.
یادتان باشد آن که واقعا در مقام بالاتر قرار دارد شما هستید ! چرا؟ چون به آقای دکتر ویزیت و به بیمارستان پول اتاق و جراحی می‎پردازید، در اداره و شرکت خدمت می کنید و…. چه دلیلی دارد که صرفا به دلیل آن که طرف شما موقعیت و عنوان دارد اجازه داشته باشد با شما خلاف ضوابط و عرف و اخلاق رفتار کند؟
با افراد صاحب عنوان و مقام می توان با احترام و تواضع رفتار کرد، اما آنها را فوق انسان قرار نداد چرا که مطابق فرهنگ و اعتقادات ما این خود شرک است و گناه محسوب می شود.

[/membersonly]

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

این ۶ عادت شما را موفق تر می کند:

موفقیت زمانی اتفاق می افتد که مردم آنچه را که برای موفقیت لازم است به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =