خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / راه های هوشمند وآسان برای پیدا کردن مشتری

راه های هوشمند وآسان برای پیدا کردن مشتری

شما نیاز به یک چشم انداز فروش دارید. اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید. از روش های خلاقانه ای که در اینجا توضیح می دهیم برای پیدا کردن افراد مناسب در بازار هدفتان استفاده کنید. برای بسیاری از افراد مشغول در کسب وکار جستجو برای مشتریان مانند ماهیگیری با یک نخ وقلاب می باشد. آنها فکر می کنند که اگر نخ ماهیگیری را داخل آب بندازند می توانند ماهی بگیرند, اما آنها نمی دانند که به این سادگی ها نیست. برای گرفتن ماهی ابتدا باید مکان مناسب آن را پیدا کرد وسپس طعمه ای را سر قلاب آویزان کنید که ماهی ها به آن علاقه داشته باشند.

مکان مناسب ماهی گیری: مشتری ایده آل من کیست؟ شما باید قادر باشید حداقل ۵ معیار از مشتری ایده آل خودتان را حتی بدون چشمک زدن فهرست کنید.

مانند

  • ۲۵ – ۳۵ ساله
  • متاهل
  • محل زندگی : فاصله ۵ کیلومترتا محل کسب وکار من
  • کودک مدرسه ای دارد
  • خانم هستند.

اگر نتوانید ۵ معیار نام ببرید کسب وکار شما به این زودی ها رشد نمی کند. برای شروع سه تا از مشتری های فعلی تان را در نظر بگیرید وخصوصیات آنها را فهرست کنید. آیا آنها مادر بزرگ هستند؟ کسب وکار دارند؟ نوجوان هستند؟..

بعد شما باید بدانید که چگونه به این افراد دسترسی پیدا کنید.

اگر مشتریان شما مادران بچه هایی هستند که فوتبال بازی می کنند؟ آنها را می توان کنار زمین فوتبال پیدا کرد؟ فروشگاه های مواد غذایی, فروشگاه های کالاهای ورزشی, آرایشگاه ها. شما باید در فروشگاه های محلی خصوصا مواد غذایی تبلیغ کنید, مخصوصا آنهایی که نزدیک به سالن ورزشی هستند. چون حتما بعد ورزش یک سر اونجا می زنن.

اگر شما حامی تیم های ورزشی کودکان شوید که عالی می شود  و والدین احساس خوبی نسبت به  شما پیدا می کنند.

از آنها سوال کنید آیا کسی را می شناسند که خدمات شما بدردشان بخورد, از ارجاعات استفاده کنید. هر مشتری که دو مشتری معرفی کند ۲۰ درصد تخفیف شامل حالش می شود.

 

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =