خانه / دپارتمان آموزشی / چطور خلاق ترشویم؟

چطور خلاق ترشویم؟

خلاقیت یک مهارت است که شما می توانید با زمان، آموزش، تلاش آن را بدست آورید.  مناطق زیادی وجود دارد که شما می توانید بر روی افزایش خلاقیت تان تمرکز کنید. تمرینات خلاقیت مانند: خواندن، نوشتن، گوش دادن به موسیقی, که باعث فعال کردن خلاقیت تان می شود. تا آنجا که ممکن است یاد بگیرید و ذهن خود را نسبت به ایده ها وتجربیات جدید باز کنید. شیوه زندگیتان را تغییر دهید. بیشتر راه بروید، تمرین های ورزشی منظم وخواب بیشتربرای تقویت مغزتان لازم است.

 

روش ۱- آزمون سی دایره:

شما می توانید در لحظاتی که از کار خسته شده اید آن را انجام دهید. این بازی به شما کمک می کند تا سریع تر و خلاقانه تر فکر کنید. برای شروع سی حلقه بکشید و در داخل آنها اشکال مختلفی را در یک دقیقه بکشید. می توانید این تست را بارها انجام دهید و رکورد خودتان را بشکنید. این تست خلاقیت شمارا تقویت می کند زیرا شما را مجبور می کند چند ایده را بپذیرید و به سرعت فکر کنید و بدون ابراز عقیده به ایده هایتان بپردازید.

 

روش ۲- نقاشی ابله در اوقات فراغت:

هرچند این نقاشی به عنوان یک سرگرمی کودکان مطرح است اما می تواند به افزایش بهره وری شما کمک کند. در این نقاشی شما بدون برداشتن قلم از روی کاغذ اقدام به کشیدن نقاشی های مختلف می کنید و هر چیزی که دوست دارید می توانید بکشید ولی نباید مداد را از روی کاغذ بردارید. وقتی احساس خستگی می کنید شروع به کشیدن این نقاشی کنید مهم نیست چی می کشید.

 

روش ۳- نوشتن داستان لحظه ای:

داستان لحظه ای به معنی داستان کوتاه است که نباید بیشتر از صد کلمه باشد. داستان کمک خواهد کرد تا خلاق تر شوید. شما تنها با استفاده از تعداد کمی کلمات, مجبور به گفتن یک داستان پیچیده که آغاز، پایان و میانه دارد هستید. این به شما کمک خواهد کرد که یاد بگیرید چگونه اطلاعات لازم را در یک فضای محدود منتقل کنید.

 

روش ۴- گوش دادن به موسیقی:

موسیقی کلاسیک می تواند به خلاقیت شما کمک کند.

 

روش۵- چیزی را با دستانتان بسازید:

استفاده از دستانتان برای ایجاد یک معنی, به شما کمک می کند تا اطلاعات را از تمام حواس خود دریافت کنید. شروع کنید به ساختن مجسمه، تراشیدن چوب

 

روش ۶- بازی های ویدئویی بازی کنید:

بازی های تعاملی که نیاز به حرکت دارند، باعث تحریک حواس چندگانه شما می شود بازی هایی مانند تنیس. سعی کنید بازی هایی با زمان کوتاه انجام دهید.

 

روش ۷- مطالعه کنید:

مطالعه باعث می شود تا ذهن شما خلاق تر شود. عادت منظم کتاب خواندن ایجاد کنید و از ژانرهای مختلف و سبک های مختلف نوشتن انتخاب کنید.

 

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

 

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

۱۰ ایده کسب وکار سود آور

  کسب وکار رستوران: یکی از بهترین و سود آورترین ایده های کسب وکار است, …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =