خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / ۴ را ه عالی برای پیدا کردن مشتری برای کسب وکارتان

۴ را ه عالی برای پیدا کردن مشتری برای کسب وکارتان

آنچه اکثر مردم ارتباط با مشتریان جدید می نامند من خریدن مشتریان جدید می نامم. شما با ارائه خدمات با کیفیت وبا دادن پیشنهاد های مختلف که مشتری نتواند آن ها را رد کند در اصل دارید وفاداری مشتری را می خرید, هدف از جذب مشتری یک خرید نیست بلکه مشتری, به درد کسب وکارتان می خورد که خریدش را ادامه دهد.

در اینجا ۴ روش برای خرید مشتریان جدید ارائه می دهیم.

  • تبلیغات:

تبلیغاتی موفق است که نرخ تبدیل بالایی داشته باشد یعنی اگر ۱۰۰۰ تومان صرف تبلیغات می کنید باید منجر به خرید۲۰۰۰ تومانی از شما شود. تلویزیون یکی از گران قیمت ترین توع تبلیغات محسوب می شود, اما اگر هدف گذاری خوبی انجام دهید نرخ تبدیل بالایی خواهد داشت. مثلا به جای تبلیغ در یک شبکه یا کانال مخصوص آشپزی, در یک برنامه مشخص مثل آشپزی با سامان گلریز تبلیغ کنید.

رادیو هم می تواند موثر باشد خصوصا برای مکان هایی مانند مترو که مردم منتظر آمدن مترو              می مانند(صبح ها, زمان شروع ساعت کاری مردم وبعد از ظهر ها زمانی که از کار برمی گردند)         می توانید در کنار گزارشات آب وهوا وترافیک که مردم علاقه مند به دانستن آنها هستند تبلیغات خود را ارائه کنید.

اگر چه استفاده از روزنامه در سال های اخیر به علت گسترش اینترنت کاهش یافته است اما هنوز هم یک گزینه ارزشمند برای جذب مشتریان جدید است مخصوصا اگر مخاطبان شما میان سال باشند.میان سالان هنوز به اینترنت عادت نکرده اند.

وب سایت, این یک گام ضروری برای هر کسب وکاری در عصر جدید است یک وب سایت یا وبلاگ برای کسب وکارتان بسازید ومطالب بدرد بخور در مورد کسب وکارتان ارائه دهید, فقط تبلیغ نکنید ومطالب آموزشی هم قرار دهید. مثلا اگر فروشنده وسایل پزشکی هستید می توانید مقالاتی در مورد سلامتی و تندرستی داخل وب سایت تان قرار دهید. به این نوع بازاریابی, بازاریابی محتوا می گویند که یکی از موثرترین روش های بازاریابی در دنیاست.

رسانه های اجتماعی, یکی از ضروریات وشایدم ضروری ترین نوع تبلیغات است. شما می توانید با راه اندازی کانال تلگرامی, اینستاگرام, فیس بوک وتوئیتر مخاطبان زیادی را جذب کنید. اگر مشتریان شما کسب وکار ها هستند Linkedin هم می تواند مفید باشد. استفاده از تلگرام واینستاگرام بیشتر از بقیه مخاطب دارد.

  • ارجاع:

این یک روش موثر وارزان قیمت برای پیدا کردن مشتریان جدید است, مشتریان ارجاعی یعنی مشتریانی که مشتریان شما برای شما می آورند, علاوه بر خرید ماندگاری بالاتری هم دارند. زیرا با معرفی مشتری جدید به شما از تخفیفات شما هم استفاده می کنند. مثلا شما به مشتریان تان می گویید هر کسی سه مشتری جدید معرفی کند کالای او رایگان است یا با ۵۰ درصد تخفیف ارائه می شود.

  • شبکه سازی

شما باید ابتدا مشتریان ایده آل خودتان را مشخص کنید وسپس می توانید مشخصات محصول خودتان را با نیاز ها وخواسته های آنها ارائه دهید.

یک روش موثر دیگر شبکه سازی می باشد, شبکه سازی یعنی از ظرفیت کسب وکارهایی که مشتریان هدف آنها با شما یکی است استفاده کنید. مثلا یک وکیل با یک حسابدار, فروشنده لباس کودک ومهد کودک ها. این همکاری باعث می شود هم هزینه های تبلیغات شما کاهش یابد وهم مشتریان بیشتری پیدا کنید.

  • ایجاد اتحادیه راهبردی واستراتژیک:

شما می توانید برای مشارکت وهمکاری یک گام دیگر هم بردارید, که به آن اتحاد راهبردی می گویند. یعنی همه کسب وکارهایی که مشتریان هدف یکسانی دارند دور هم جمع کنید ویک اتحادیه برای ارجاع مشتریان تان بهم بسازید وعلاوه برآن از کسب وکارهای مکمل هم استفاده کنید.مثلا طراحی وب سایت وآژانس تبلیغاتی که مثلا آژانس تبلیغاتی هر مشتری که نیازبه طراحی وب سایت دارد به شرکت طراح معرفی می کند وبرعکس

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =