خانه / دپارتمان آموزشی / ۴۶ ایده عالی کسب وکار که می توانید با سرمایه کم شروع کنید

۴۶ ایده عالی کسب وکار که می توانید با سرمایه کم شروع کنید

۱- کاریابی

شما می توانید شرکتی در زمینه کاریابی تاسیس کنید. شما نیاز به یک بانک اطلاعاتی خوب از افراد با تخصص های مختلف و شرکت هایی که نیاز به کارمند دارند، دارید. شما می توانید یک ماه حقوق افراد را به عنوان دستمزد دریافت کنید.

 

۲- برنامه ریزی مراسم ها

امروزه که ما دچار چشم و هم چشمی شده ایم و می خواهیم مراسم هایمان برتر و بهتر از مراسم های اقوام و دوستان باشد؛ فردی که بتواند این مراسم ها را برنامه ریزی و اجرا نماید میتواند درآمد خوبی کسب کند.

 

۳- خدمات رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی نقش زیادی در رونق کسب و کارها دارند. شما می توانید خدمات این رسانه ها را به سایر کسب و کارها ارائه دهید. مانند درست کردن وبلاگ ، ساخت محتوای تبلیغاتی در فیس بوک، تلگرام و اینستاگرام

 

۴- خدمات ترجمه

شما می توانید شرکتی برای ارائه خدمات ترجمه تاسیس کنید, خصوصا اگر بتوانید با افراد و شرکت ها در خصوص مکاتبات, برای مراودات تجاری با سایر کشورهمکاری کنید عالی می شود.

 

۵- کنفرانس ویدئویی ، اتاق کنفرانس

اگر شما می توانید فضایی را به عنوان اتاق کنفرانس فراهم کنید خیلی از شرکت ها به علت کوچک بودن فضای فعالیتشان نیاز به استفاده از این اتاق ها  دارند. همچنین شما می توانید به کسانی که قصد برگزاری کارگاه های آموزشی دارند این فضا را اجاره دهید.

 

۶- تور خدمات پزشکی

در کشور ما به علت وجود پزشکان حاذق و امکانات خوب بیمارستانی و همچنین پایین بودن هزینه اقدامات پزشکی, موقعیت مناسبی برای برگزاری تورهای پزشکی برای آوردن بیمار از کشورهای اروپایی و عربی فراهم شده است.

 

۷- خدمات مشاوره رژیم غذایی

اکثر مردم از رژیم غذایی که استفاده می کنند راضی نیستند و از چاقی یا لاغری مفرط رنج می برند و تب اندام مناسب هم در کشور فراگیر شده است. شما می توانید با استخدام یک مربی تغذیه خوب اقدام به ارائه مشاوره در خصوص رژیم های غذایی نمایید.

 

۸- نمایندگی فروش خودرو

داشتن خودرو با شرایط پرداخت خوب رویای طبقه متوسط جامعه است. شما می توانید با گرفتن نمایندگی شرکت های خودروساز و ارائه شرایط مناسب فروش درآمد خوبی کسب کنید.

 

۹- سرویس خدمات موبایل

با توجه به گسترش استفاده از تلفن های هوشمند و گران بودن این گوشی ها، نیاز به تعمیرات آن همیشه یک کسب و کار پررونق بوده است خصوصا اگر بتوانید این خدمات را به صورت تلفنی و تحویل درب منزل یا محل کار انجام دهید.

 

۱۰- خدمات تبدیل ماشین

خرید یک خودرو آفروید پر هزینه است و اکثر افراد ترجیح می دهند خودرویی که دارند را برای استفاده آفرود اصلاح و تبدیل کنند. شما می توانید خدمات تبدیل خودرو به آفروید را ارائه دهید.

 

۱۱- آموزشگاه رانندگی

با توجه به این که تعداد خودروها روز به روز در حال افزایش است، علاقمندان به یادگیری رانندگی هم افزایش یافته است. شما می توانید با تاسیس یک شرکت آموزش های رانندگی ارائه دهید.

 

۱۲- پارکینگ اتومبیل

پیدا کردن پارکینگ در مناطق شلوغ همیشه یک مشکل بوده است. اگر شما فضای کافی برای این کار دارید می توانید آن را به پارکینگ تبدیل کنید و درآمد کسب کنید.

 

۱۳- کلاس های سرگرمی

امروزه والدین به دنبال افزایش توانمندی های فرزندان خود هستند و حاضرند پول خوبی هم بابت آن پرداخت کنند . شما میتوانید کلاس های رقص ، موسیقی ، خلاقیت و هنر برای آنان ارائه دهید.

 

۱۴- مربیگری ورزش

امروزه افراد اهمیت زیادی به ورزش می دهند. شما می توانید با راه اندازی یک باشگاه ورزشی وارائه خدمات جدید ورزشی مانند: ایروبیک و استفاده از وسایل روز دنیا درآمد کسب کنید.

 

۱۵- کلاس رقص

اگر در رقص استعداد دارید می توانید خدمات آموزش رقص را به دختربچه ها ارائه دهید. اکثر والدین به دنبال یک کلاس رقص خوب برای فرزندانشان هستند.

 

۱۶- نگهداری از کودک

امروزه بسیاری از زنان کار می کنند و اغلب برای نگهداری بچه هایشان دچار مشکل هستند. اگر یک کسب و کار برای نگهداری کودک راه اندازی کنید درآمد خوبی نصیب شما خواهد شد.

 

۱۷- شرکت پیک

امروزه شرکت ها و افراد به دنبال هزینه های حمل و نقل کم تر و تحویل به موقع هستند. شما می توانید به صورت تخصصی برای کالاهای مهم و گران قیمت فعالیت کنید.

 

۱۸- سرویس غذایی موبایلی

غذاهای سالم و خوشمزه ایده خوبی است و شما می توانید این خدمات را بصورت ارائه از طریق اپلیکیشن موبایل انجام دهید ولی یادتان نرود:غذاهای سالم و خوشمزه.

 

۱۹- خدمات بسته بندی و حمل

کسانی که مستاجر هستند ویا مجبورند به علت شغل شان جابه جا شوند می دانند که یکی از سخت ترین کارها بسته بندی و حمل وسایل منزل است. اگر شرکت شما بتواند این خدمات را با قیمت مناسب انجام دهد می توانید موفق شوید.

 

۲۰- سرویس خودرویی

اگر شما می توانید کسانی را پیدا کنید که برای رفتن به سرکار خود یا مدرسه نیاز به خودرو دارند ؛ می توانید به صورت ماهانه و هرروزه با آنها قرارداد همکاری ببندید. هم برای آنان به صرفه خواهد بود و هم برای شما درآمد ایجاد خواهد کرد.

 

۲۱- جمع آوری آب باران

در کشورهای پیشرفته کسب و کاری جهت جمع آوری و تصفیه آب باران  راه اندازی شده است که شما هم می توانید کسب و کاری در این زمینه راه اندازی کنید.

 

۲۲- مشاوره سبز

آینده وابسته به فناوری های سبز است. اگر شما مهارت و دانشی در زمینه صرفه جویی انرژی دارید می توانید کسب و کاری در این زمینه راه اندازی کنید.

 

۲۳- بوتیک مد

اگر شما فضای فیزیکی در اختیار دارید می توانید اقدام به ارائه مدهای روز لباس نمایید. مردم همیشه برای مدل های جدید و تک پول خوبی پرداخت می کنند.

 

۲۴- خرید و فروش محصولات دست دوم

اگر می توانید محصولات دست دوم با قیمت مناسب پیدا کنید می توانید کسب و کار خوبی برای فروش آنها ایجاد کنید.

 

۲۵- فروشگاه سبز

روز به روز به تعداد کسانی که به محیط زیست اهمیت می دهند افزوده می شود و این افراد علاقمند به خرید محصولات دوستدار طبیعت هستند. اگر شما بتوانید فروشگاهی که هم به صورت فیزیکی و هم بصورت آنلاین این محصولات را عرضه کند راه اندازی کنید می توانید درآمد خوبی کسب کنید.

 

۲۶- نگهداری و پرورش حیوانات خانگی

نگهداری حیوانات خانگی در ایران روز به روز در حال افزایش است و خانواده ها علاقمند به نگهداری سگ و گربه در منزل هستند. شما می توانید کسب و کاری برای خریدو فروش حیوانات خانگی و ارائه خدمات دامپزشکی راه اندازی کنید.

 

۲۷- دکوراسیون داخلی

اگر شما مهارت ، خلاقیت و قدرت قانع کردن افراد را دارید این کار, کسب و کار پر بازده ای برای شماخواهد بود.

 

۲۸-خدمات باغبانی و فضای سبز

اکثر ادارات دولتی دارای فضای سبز هستند و اگر شما در این زمینه مهارت دارید می توانید اقدام به طراحی و نگهداری فضای سبز نمایید.

 

۲۹- خدمات تعمیر لوازم خانگی

اگر شما مهارت های لازم برای تعمیرات لوازم خانگی را دارید این کسب و کارمناسب شماست.

 

۳۰- شرکت ارائه خدمات امنیتی

امروزه اکثر شرکت ها و مجتمع هانیاز به امنیت فیزیکی دارند وبه دنبال افراد قابل اعتماد و آموزش دیده برای خدمات نگهبانی می گردند. اگر شما می توانید این خدمات را ارائه دهید می توانید درآمد خوبی کسب کنید. البته نیروی انتظامی هم مجوزهایی برای اینگونه شرکت ها صادر می کند.

 

۳۱- امنیت سایبری و فناوری اطلاعات

با افزایش استفاده از اینترنت، جرائم مرتبط با آن هم افزایش یافته است و نیاز به شرکت هایی که بتوانند خدمات امنیت شبکه و آنتی ویروس را ارائه دهند، وجود دارد.

 

۳۲- مدیریت ریسک

این کسب و کار هنوز در ایران وجود ندارد و ما به اهمیت آن در کسب و کارهایمان پی نبردیم. هر کسب و کاری با ریسک های زیادی در طول فعالیت مواجه است. که هزینه های زیادی به شرکت ها تحمیل می کند. شما میتوانید با ارائه پروفایل ریسک برای شرکت ها  به جلوگیری از هزینه وارده به آنها کمک کنید.

 

۳۳- خدمات کارآگاهی

استفاده از کارآگاه های خصوصی هنوز در ایران باب نشده است ولی شما می توانید اولین شرکتی باشید که به افرادی که نیاز دارند این خدمات را دریافت کنند کمک کنید.

 

۳۴- ارائه خدمات طبقه بندی اطلاعات محلی

هر کسب و کاری برای فعالیت نیاز به داشتن اطلاعات بازار هدف  درحوزه فعالیت خودش دارد. شما می توانید با جمع آوری این اطلاعات محلی و فروش آنها به کسب و کارها درآمد کسب کنید. مثلا آدرس وشماره تماس پزشکان

 

۳۵- خدمات دی جی

اگر به موسیقی علاقمند هستید ؛ یک دی جی خوب با آهنگ های جدید همیشه مشتری دارد.

 

۳۶- خدمات همسر یابی

اکثر افراد به دنبال زوج مناسب برای ازدواج هستندو این شرکت می تواند با معرفی افراد به یکدیگر زمینه ساز ازدواج آنان شوند.

 

۳۷- خدمات املاک

یکی از سودآورترین و کم هزینه ترین کسب و کارها ارائه خدمات خریدو فروش ملک است. اگر شما در کارتان صادق باشید و لیستی از املاک منطقه فعالیتتان داشته باشید می توانید در این کار موفق شوید.

 

۳۸- خدمات تجهیزات آتش نشانی

با توجه به افزایش تعداد مجتمع های مسکونی و نیاز به سیستم اطفای حریق در این مجتع ها شما می توانید خدمات آتش نشانی را ارائه دهید.

 

۳۹- آژانس مسافرتی

تورهای داخلی و خارجی امروزه طرفداران زیادی دارند؛ زیرا در مسافرت با جمع همیشه به آدم خوش میگذرد. می توانید با ارائه تورهای داخلی و خارجی با قیمت مناسب کسب و کار پر رونقی را راه اندازی کنید. مثلا تور های یک روزه به روستاهای زیبای محل سکونت تان.

 

۴۰- مشاوره مرکز داده

داده ها حرف های زیادی برای گفتن دارند و اگر شما مهارت داده کاوی دارید و یا می توانید کسب کنید ، شرکت ها پول خوبی برای تجزیه و تحلیل داده ها می پردازند. مثلا شما اگر  داده های هایپرمارکت ها را تجزیه و تحلیل کنید می توانید از درون آنها اطلاعات کالاهای پرفروش، کم فروش ، جنسیت و سن و سال مشتریان و… را استخراج کنید و شرکت ها می توانند ازاین اطلاعات برای تبلیغات موثر استفاده کنند.

 

۴۱- مشاوره شغلی

انتخاب شغل و راه اندازی کسب و کار همیشه مشکل بوده است. شما می توانید در قبال دریافت هزینه این مشاوره را ارائه دهید.

 

۴۲-نوشتن رزومه

اگر قصد شرکت در آزمون دکترا ، ادامه تحصیل در خارج کشور و یا استخدام شدن  را دارید یک رزومه قوی می تواند کلید موفقیت شما باشد و اگر در این کار مهارت کافی دارید می توانید در ازای نوشتن رزومه برای دیگران درآمد کسب کنید.

 

۴۳- ارائه خدمات میزبانی وب

اکثر شرکت های کوچک خدمات میزبانی وب را به سایر شرکت ها واگذار می کنند. اگر مهارت کافی در این زمینه را دارید می توانید خدمات وب را ارائه دهید.

 

۴۴-باشگاه سلامت

امروزه مردم به سلامت خودشان اهمیت می دهند و متقاضیان ورزش روز به روز در حال افزایش هستند. شما می توانید سالن ورزشی دایر کنید.

 

۴۵-خدمات غذای ارگانیک

باتوجه به افزایش شدید سرطان در کشور، استفاده از مواد غذایی ارگانیک مورد توجه مردم قرار گرفته است. شما می توانید با راه اندازی رستوران غذای ارگانیک کسب درآمد کنید.

 

۴۶-کلاس آشپزی

اگر شما یک خانم خانه دار و یک آشپز خیلی خوب هستید، غذاهای جدید بین خانواده ها پرطرفدار شده است، شما می توانید در منزلتان دوره های آشپزی برگزار کنید.

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

۱۰ ایده کسب وکار سود آور

  کسب وکار رستوران: یکی از بهترین و سود آورترین ایده های کسب وکار است, …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =