خانه / دپارتمان آموزشی / دپارتمان بازاریابی / بازاریابی / ۵ گام بازاریابی برای فروش در هر کسب وکاری

۵ گام بازاریابی برای فروش در هر کسب وکاری

فروش سخت است. استفاده از این تکنیکها به شما کمک می کند تا بذرهایی برای شکل گرفتن ارتباط با مشتریان در آینده, برای فروش موفق  پرورش دهید.

  • بازار هدف خود را مشخص کنید:

شناخت بازار خودتان ضروری است به عنوان یک شرکت کوچک نمی توانید مانند یک قطره کوچک در اقیانوس بزرگ بودن  تلاش کنید بلکه شما باید یک موج بزرگ در یک استخر کوچک ایجاد کنید. این نیاز دارد که شما یک تعداد چشم انداز عالی ازمشتریان را انتخاب کنید که بتوانید بر روی آنها تمرکز کنید.

این چشم انداز باید بر اساس درآمد شرکت، مکان، تعداد افراد شاخص، صنعت, مشتریان و چالشهای اصلی باشد. مثلا دن یک لیست از روابط بدرد بخور دارد او به طور مرتب با اعضای لیست تماس می گیرد و آن را به روز می کند و حتی کسانی که شغل عوض کرده اند و یا بازنشسته شده اند را هم حذف نمی کند.

  • بینش و اطلاعات جمع آوری کنید:

هنگامی که بازار هدف خود را مشخص کردید برای تحقیق زمان صرف کنید. خود را در داخل چشم اندازتان از مشتریان تان قرار دهید  و نیازهای آنان را ارزیابی کنید، فراتر از لیست محصولات و خدماتتان, از خودتان سوال کنید چطور خدمات شما می تواند با چالشهای خاص مشتریان مقابله کند. در مقالات، وبلاگها و آمارهایی که مشکلات آنها را مشخص می کند جستجو کنید و این منابع را در اختیار مشتریان قرار دهید.

  • ایجاد یک تضمین بازاریابی:

برای افزایش آگاهی از شرکت شما، راه حل های شما و خودتان, با ایجاد تضمین بازاریابی می توانید جایگاه خودتان را بالا ببرید. باید شرح مفصل از مشکلات مشتریان همراه با راه حل های حل آنها که اطلاعات مربوط به شرکت را شامل می شود را ارائه کنید. آنها را در وبلاگ یا خبرنامه یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

به طور منظم با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مربوط به صنعت خودتان و مقالات جالب و اطلاعات تماس خود را در اختیارشان قرار دهید ولی باید حتما در زمان مشخص این کار را انجام دهید مثلا هر دوشنبه ها یا ماهی یک بار.

  • با چشم انداز مخاطبان خودتان تماس برقرار کنید:

مردم دوست دارند درباره خودشان صحبت کنند.

  • ایجاد رابطه :

وقتی اعتماد مشتریان را جلب کردید می توانید نشان دهید که چگونه محصولات شما مشکلات آنان را حل می کند.

مجتبی برزگر دوین

عضو هیات علمی دانشگاه

www.artoosh.org

#بازاریابی

 

 

 

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =