بازاریابی ویروسی

با سلام واحترام وآرزوی ثروتمند شدن برای همه شما عزیزان, حق همه انسان هاست که ثروتمند زندگی کنند.

یکی از تاثیرگذارترین نوع بازاریابی ها بازاریابی ویروسی می باشد که پیام تبلیغاتی به صورت دهان به دهان  در بین مردم یک جامعه گسترش می یابد. در اینجا می خوایم دلایل گسترش زیاد وسریع یک پیام تبلیغاتی در بین مردم بپردازیم.

۱- واحد پول اجتماعی

ما مطالبی را به اشتراک می گذاریم با بقیه مردم که به ما در کسب وجهه وپرستیژ اجتماعی کمک کنند که در مقایسه با سایر افراد جایگاه مطلوب تری داشته باشیم. مانند رستوران های مجلل, برند های لوکس

۲- پیام های قالب

بعضی از برند ها خود را سوار بر موج های خبری می کنند واز اخبار ورویداد های مهم جهان به نفع خود بهره برداری می نمایند. مانند جنگ, المپیک( برند کوکاکولا از این استراتژی استفاده می کند)

۳- هیجان واحساس

وقتی چیزی توجه ما را جلب می کند ناخودآگاه آن را با دیگران در میان خواهیم گذاشت. ما انسان ها موجوداتی سرشار از هیجان واحساس هستیم. برقراری پیوند عاطفی با ما انسان ها بهترین راه برای فروش است. یعنی محتوای دارای بار احساسی وهیجانی بیشترین مخاطب را به خود جذب می کند.

۴- تمایل به جمع

ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم ودوست داریم از هم نوعان خودمان تقلید کنیم.ما انسان ها در تصمیم گیری وبرداشتن قدم اول دچار تردید زیادی هستیم وبا مشاهده رفتار دیگران از آنها پیروی می کنیم. برای همین است که ما بار تصمیم رو سعی می کنیم روی دوش دیگران بندازیم مثلا در خرید لباس سعی می کنیم تایید دیگران رو بگیریم.

متکدیان با قرار دادن چند سکه در جلوی خود سعی در القای این دارند که دیگران کمک کردند تا شما هم کمک کنید.

۵- تمایل به عمل

ما انسان ها دنبال فرصت می گردیم تا به دیگران مشورت بدیم. که به صورت فکاهی شده کسی که چند روزی به باشگاه بدن سازی رفته سعی می کند به تازه وارد ها آموزش استفاده درست از وسایل ورزشی را آموزش دهد.( داری اشتباه می زنی).

۶- داستان

ما انسان ها داستان ها را به سرعت به اشتراک می گذاریم. ما بیشتر از اینکه اپل را بشناسیم استیو جابز را می شناسیم به علت اینکه داستان های زیادی از زندگی وموفقیت او نقل شده است. پس برای برند خود یک داستان بسازید.

درباره ی مدیر

عضو هیات علمی دانشگاه در رشته اقتصاد - بازاریابی

همچنین ببینید

نکات بازاریابی(قسمت اول) ۱- ارتباطاتتان را گسترش دهید. ۲- افراد تاثیرگذار در استان وکشور را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =